Boluspor, Oğuz Kağan Güçtekin’i transfer etti

Spor Toto 1. Lig gruplarından Boluspor 2023-2024 dönemin birinci transferini yaptı. Kırmızı-beyazlı grup, Belçika 1. Lig gruplarından KVC Westerlo’dan Oğuz Kağan Güçtekin ile iki yıllık kontrat imzaladı. Maddi manada sıkıntı günler geçiren Boluspor’un yaptığı bu transferde KVC Westerlo’nun sahibi Bolulu iş adamı Oktay Ercan’ın oyuncunun bir yıllık fiyatını taahhüt edeceği öğrenildi.

“Oyuncunun bir yıllık fiyatını Oktay Ercan karşılayacak”

İmza merasiminde konuşma yapan Boluspor Yönetim Kurulu Üyesi Ragıp Kaan Semercioğlu, “Oğuz Kağan Güçtekin’i geçen sene de çok istemiştik. Nasip olmamıştı fakat bu sene nasip oldu. Kendisine inancımız tam. Bize ahenk sağlayacağını düşünüyoruz. Esasen kaliteli bir oyuncu iki yıllık bir kontratla ve bonservisiyle birlikte takımımıza kattık. İnşallah her iki taraf için de iyi olur. Türkiye’de bütün kulüpler maddi zahmet içerisinde. Bu transferde bize yardımcı olan Bolulu iş insanı Sayın Oktay Ercan’a şahsım, liderim ve idare suram ismine teşekkür ediyorum. Oğuz Kağan için rastgele bir bonservis bedeli talebinde bulunmadılar. Bu yılki fiyatını de Sayın Oktay Ercan karşılayacağını taahhüt etti. İnşallah bu dayanağın Bolu’nun ileri gelen iş beşerlerine, siyasilerine bir örnek olmasını temenni ediyorum. Sayın Oktay Ercan böyle bir ateşi yaktı. Bu tıp dayanakları bekliyoruz“ biçiminde konuştu.

“Boluspor’umuzu hak ettiği Harika Lig’e çıkarmak için dönem boyunca çok çalışacağız”

Boluspor’da olduğu için keyifli olduğunu tabir eden Oğuz Kağan Güçtekin, “Burada bulunduğum için çok memnunum. Herkes beni çok sıcak karşıladı. Çok hoş bir ortama geldim ve hakikaten çok memnunum. Bu sene Boluspor’un başarısı için elimden gelenin en düzgününü yapmayı hedefliyorum. İnşallah Boluspor’umuzu hak ettiği Üstün Lig’e çıkarmak için dönem boyunca çok çalışacağız. Tahminen bazen çok yorulacağız, tahminen yenilgilerde olacak fakat en güzel halde gayretimizi vereceğiz. Bende bu ekipte bu çabaya takviye verecek bir futbolcu olacağım” şeklinde konuştu.

Boluspor Kulübü resmi hesabından ise Güçtekin’in geçmişi şu tabirlerle paylaşıldı:

“6 Nisan 1999 Mersin doğumlu olan Güçtekin, Fenerbahçe altyapısında futbola başladı. Fenerbahçe’de birinci profesyonel mukaveleye imza atan Güçtekin, akabinde Çaykur Rizespor’da kiralık olarak forma giydi. Daha sonra Konyaspor’da da kiralık olarak forma giyen Oğuz Kağan, Üstün Lig’de 44 maçta vazife yaptı. Akabinde KWC Westerlo mesleğine başlayan genç futbolcu, Belçika 2. Lig’inde 12 maçta vazife yaptı. 2022-2023 dönemini kiralık olarak Bandırmaspor’da geçiren Güçtekin, 1. Lig’de 27 maç, Türkiye Kupası’nda 15 maçta oynadı. Güçtekin ayrıyeten Türkiye Ulusal Grup yaş kümelerinde 45 defa vazife aldı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir