Tiyatrocular vize alamadı: Sumru Yavrucuk tek başına sahneye çıktı

Avrupa Birliği (AB) ülkelerine girişte Türk vatandaşlarının almak zorunda olduğu Schengen vizesinde kriz devam ediyor. Vize krizinden etkilenen bölümlerden biri de tiyatro oldu. Oyuncu Sumru Yavrucuk, takımıyla birlikte Almanya’nın Frankfurt kentinde “Tatavlada Son Dans” isimli oyunu oynayacaktı. Lakin Yavrucuk’un takımı vize alamadı.

10. Frankfurt Türk Tiyatro Şenliği kapsamında oynanacak oyun takım olmadığı için değişti ve Sumru Yavrucuk tek başına Shirley’i oynadı. Oyundan sonra seyircileriyle sohbet eden Yavrucuk, yaşadıklarını şöyle tabirlere yer verdi:

“Frankfurt Tiyatro Festivali’nin 10. yılında bizi de ağırlıyorlar. Tatavlada Son Dans’ı Deniz Çakır’la birlikte oynuyoruz. Şaban Ol’un yazdığı bir oyun. Biz onu oynamak üzere yola çıktık, geldik güzelce. ‘Saat 16.00’da lobide buluşalım, dolaşalım birlikte’ dedik. Bir baktım tiyatroda acayip şeyler dönüyor. Herkeste bir matem havası. Zira oyunda oynaması gereken bir oyuncu vize sorunu yaşamış. O yüzden de Frankfurt’a gelemedi. O denli olunca oyun iptal oldu. ‘Ne yapar ne ederiz’ derken, bir anda Kamil bey, ‘Bir daha Shirley’i oynasak mı sanki?’ dedi. Kaçta oynayacağız? 19.00’da. Benim hayatımda bu bir dünya rekorudur. Kesinlikle arkadaşlarım için de o denli.

Bu akşam burada samimiyet vardı. Bizde, sizde, grubumuzda ve doğal ki usta oyuncu Sumru Yavrucuk’ta da. Anlayışınız ve müsamahanız için teşekkür ederiz. Bu akşamı da burada perdeledik ya, artık gözümüz açık gitmeyiz. Âlâ ki varsınız, yeterli ki tiyatro var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir