TUSAŞ, Hürjet ve Atak 2’yi ziyaretçilerle buluşturacak

TUSAŞ’tan yapılan açıklamaya nazaran, şirket, Cumhurbaşkanlığı himayesinde 25-28 Ekim’de İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek SAHA Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii Fuarı’nda yerini alacak.

Dünyada bir prensip imza atılacak fuarda, 1 Kasım 2022-15 Şubat 2023 periyodunda Metaverse ortamında TUSAŞ’ın geliştirdiği ulusal platformlar ziyaret edilebilecek.

Bu yıl birçok memleketler arası fuarda eserlerini sergileyen TUSAŞ, 57 ülkeden 1000’den fazla firmanın iştiraki beklenen SAHA Expo’da, 2023’te gökyüzüyle buluşacak Hürjet ve Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri platformlarının “mock-up”larını ziyaretçilerle buluşturacak.

UZAY ALANINDA UYDULAR DA SERGİLENECEK

Hava platformlarının modellerinin tümünün yer alacağı standında ayrıyeten bir uzay alanına yer verecek olan TUSAŞ, Yeni Kuşak Elektrikli Haberleşme Uydusu (Small GEO), Türksat 6A ve GÖKTÜRK Y modelleri de sergileyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, “SAHA Expo her geçen yıl bu alanda gerçekleşen tertipler ortasında milletlerarası bilinirliği artan bir tertip. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Fuar kapsamında standımızı ziyaret edecek çok sayıda heyetle görüşmeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ülkemiz için güzel olsun.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir